Razvojna strategija općine Oriovac

grb

Plana proračuna za 2022. godinu

proracun

TZ Meridiana Slavonica - vodič

corona

Izjava o pristupačnosti internetske stranice

kalendar

Vijesti

Učitelji OŠ „Dr. Stjepan Ilijašević“ Oriovac na mobilnosti u Španjolskoj

opcina oriovac

Nakon više od dvije turbulentne i neizvjesne godine mobilnost u sklopu međunarodnog Erasmus + projekta „Play Children Play“ u kojima sudjeluje Osnovna škola „Dr. Stjepan Ilijašević“ Oriovac se nastavljaju.

Iako su planirane aktivnosti u sklopu projekta tijekom pandemijskog razdoblja doživjele neke promjene, projekt nastavlja s mobilnostima. Nažalost zbog preporuka Nacionalnih agencija te koordinatora projekta mobilnost učenika i učitelja u oriovačku školu su otkazane, a planirane mobilnosti u druge države su pomaknute. Tako je troje učitelja naše škole, u tjednu od 2. svibnja 2022. do 6. svibnja 2022. sudjelovalo u drugoj mobilnosti i otputovalo u Španjolsku. Domaćin druge mobilnosti je bila CEIP Antonio de Nebrija koja se nalazi u gradu Alcala de Heneras koji su posjetili učiteljica Alena Martinović Mileusnić, učitelj Antun Javor i učiteljica Marija Tomljenović Mličević.

Naši učitelji u navedenoj školi održali su dva školska sata u 4. i 5. razredu na kojima su predstavili školu u kojoj rade te naveli zanimljivosti i osnovne činjenice svoje zemlje, poučavali su učenike riječima za pozdrave, boje i brojeve na hrvatskom jeziku kroz zanimljive aktivnosti. Osim održanih sati učitelji su sudjelovali u promatranju njihove nastave te odražavanju radionica vezanih uz projekt, a učenici škole domaćina za učitelje su pripremili priredbu u kojoj su predstavili tradicionalne španjolske plesove. Između ostalih, cilj projekta je i u nastavu uključiti što više tradicionalnih igara koje se igraju na otvorenom i na taj način potaknuti učenike da u svoje svakodnevne aktivnosti uključe i kretanje te vrate zaboravljene igre koje su igrali njihovi roditelji te djedovi i bake, a na web stranici Osnovne škole „Dr. Stjepan Ilijašević“ Oriovac možete pronaći kako se u našoj školi provela aktivnost igranja tradicionalnih igara, te kako je to bilo u Španjolskoj. Do kraja projekta u listopadu 2022. godine ostaje još jedna mobilnost koja bi trebala biti održana krajem rujna 2022. godine u Belgiji.

OGLASI


INFORMACIJE


reciklazno

dimnjacarske usluge

PPUO

program raspolaganja poljprivrednim zemljistem 2018 thumb

meridiana slavonica logo 2

Službenik za informranje:
Darija Jandik
Tel. 035/431-232; 035/431-036
Fax: 035/430-006
Mob. 0989833487
e-mail : Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 
 
Osoba za nepravilnosti:
Ivana Tomić
Tel. 035/430-147, 035/431-232
Fax: 035/430-006
Mob. 098-983-3489
e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.


Komunalna redarica:
Josipa Gavran Ećimović
Mob. 0989833485
e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.


Načelnik:
Antun Pavetić
Mob. 098-263-822


Knjižnica i čitaonica:
Ivana Tomić
Tel. 035/430-147,
Mob. 098-983-3489
e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.


Dječji vrtić "Ivančica Oriovac"
Blanka Stažić, ravnateljica
Tel. 035/409-787
Mob. 0994242881
e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Reciklažno dvorište
Mob. 099-490-3009


logo-kud-kobas.pnglogo-kud-lio.pnglogo-lag.pnglogo-limes.pnglogo-uvvoo.png